PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1155}

Tajemniczy ogród

The Secret Garden
7,3 49 718
ocen
7,3 10 1 49718
7,1 9
ocen krytyków
Tajemniczy ogród
powrót do forum filmu Tajemniczy ogród

Po latach inaczej odebrałam film, pewnie dlatego, że nie jestem już dzieckiem i znam zakończenie. Teraz bardziej skupiłam się na przeżyciach, nad stanami emocjonalnymi Mary i Lorda niż ogólnie nad rodzeniem się przyjaźni pomiędzy dziećmi i samym ogrodem.

Plusem są dobrze odegrane główne role, prócz aktora grającego Lorda i Mary. Lynch mi nie pasował do tej roli tak zewnętrznie, odnosiłam wrażenie jakby nie pasował w ogóle do tej epoki, lepszy byłby np. Toby Stephens. Kate Maberly zaś mnie irytowała i drażniła nawet samym spojrzeniem, Mary wyobrażałam sobie jakoś inaczej, jako słodką lecz pełną smutku i goryczy blondynkę, no ale chyba taki był tu zamiar reżyserki by ta postać taka właśnie nie była, chyba to było celowe.
Plusem jest oczywiście muzyka, zdjęcia, stroje i sam ogród- o takim sama marzę :D
Muszę też zwrócić uwagę na odtwórcę roli Colina- Heydon Prowse, ślicznym chłopcem był (nadal ma to ujmujące spojrzenie;) niestety tylko to), szkoda, że zagrał tylko w jednym filmie.

Tak ogólnie to oczekiwałam czegoś więcej po tym filmie,a tymczasem njest to typowy film familijny (choć o znacznie większych lotach) ale czegoś mi tu jednak zabrakło.

777temida

Na mnie natomiast wywarł ogromne wrażenie po latach, zwłaszcza że oglądałem z oryginalnym dzwiekiem bez tego cholernego lektora, który "zabija atmosferę" jak mowi moja żona.

PS. nie wiem jak Kate mogła Cie irytować, moim zdaniem słodka jest. świetny dzieciak

ocenił(a) film na 8
777temida

Colin świetny, lord i Mary do wymiany. Lord ma twarz rozbeksanego dzieciaka, a Mary - astmatyczki z kompleksem wyższości.

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Ale Mary właśnie taka była w książce;)

ocenił(a) film na 8
czarownica_kat

Mary była samolubnym bachorem z czarnym poczuciem humoru, ale ostrym, a nie lebiodą.

TangoAndWaltz

Vingardium Lebioda :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones