PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=437906}

Kobieta w Berlinie

Anonyma - Eine Frau in Berlin
6,3 4 374
oceny
6,3 10 1 4374
5,5 4
oceny krytyków
Kobieta w Berlinie
powrót do forum filmu Kobieta w Berlinie

Nie ukrywam że spodziewałem się o wiele więcej od tego filmu. Temat trudny i niewątpliwie bolesny. A jednak otrzymałem zwykły melodramat w realiach wojny i ludzkiego nieszczęścia.
Niestety nie będę bezstronny. Szkoda z Niemcy nie pokazali co ich dzielni żołnierze podczas kampania wrześniowej i sześciu lat wojny wyprawiali z kobietami w naszym kraju. Wrzesień 39 roku miał w wielu przypadkach podobne sytuacje gdzie polki były brutalnie gwałcone i poniżane. To samo dotyczy się sowietów naszych „wyzwolicieli”. Szlaki bojowe armii niemieckiej i radzieckiej to droga pełna dramatu ludności cywilnej. Wybaczcie więc ale ten film jest mi tak samo obojętny jak ckliwa historia w nim ukazana.

rony123

Sorki ale jesli coś takiego Cię nie rusza to źle z człowiekiem. Ofiarą jest człowiek i tylko to się liczy.

ocenił(a) film na 3
Martes_foina

Przeczytaj posta jeszcze raz uważnie. Nie jest mi obojętny temat poruszony w filmie ale jego sposób przedstawienia. Cały przerażający obraz okrucieństwa został zaprzepaszczony poprzez ukierunkowanie filmu na zwykły prosty melodramat. Rozliczajmy się z przeszłości w sposób odważny i prawdziwy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones